top of page

SPORÁKOVÁ KAMNA

logo.png

Sporáky kachlované

Sporáky ocelové

Sporáky s výměníkem

Sporák na dřevo pro vaření, pečení a ohřívání prostorů.

Tento výrobek je nepostradatelný do kuchyní na venkově. Šetří výdaje a umožňuje jak vařit, péci a ještě krásně vytápí bez elektrické energie. Vyšší kategorie sporáků má dokonce krbové prosklení a v obytných kuchyních nabízí efekty krbů.

Luxus je především o kvalitních materiálech, zpracování a kráse.

logo.png

Luxus není o ceně ale především o kvalitě, funkčnosti, zpracování a materiálech.

V této sekci najdete různé typy, které se do této kategorie řadí a můžete potom porovnávat s jinými běžnými výrobky. Většina luxusních výrobků přežije dlouhé  období a po delší  době obdivujeme jak jsou krásná.

SPORÁKOVÁ KAMNA

La Nordica 

Litina, nerezová ocel, kachle. Tři nejlepší materiály použité pro krb, topení dřevem a k tomu vaření a pečení. Typ startující novou éru kuchyňského využití s maximální účinností, nejnižšími emisemi CO a produkovanými prachovými částicemi 15mg. Velké krbové prosklení s velikým ohništěm umožňuje přikládat i velká polena. Precizní provedení se zesílenou litinovou plotnou a všemi dvířky z litiny dokladuje  bytelnost výrobku. Trojité ekologické spalování s oplachem skla teplým vzduchem má vliv na nízké zanášení kouřových cest, vysokou účinnost a nízké emise oxidu uhelnatého. Kachlové obložení je vytvořeno ze dvou velkých panelů zasahujících až do stran. Celkový estetický záměr je takový, že mnoho lidí dává přednost právě tomuto typu. Sporák má základ z ocelových pozinkovaných plechů.  Toto je předpokladem zamezení reznutí a tím i dlouhé životnosti. Litinové desky jsou vložené do zámku, rošt je nyní kulatý také z litiny a je takto vytvořeno ohniště. Všechna litinová dvířka jsou použita v rámci unifikace z vyráběných krbových kamen a mají výhodu rozměrové tepelné stability tolik potřebné pro správnou funkci. Regulace hoření i optimalizace nastavení se provádí stejně jako u kamen. Vedle popelníkových dvířek je malá výsuvná páčka pro roztápění (primární vzduch). Po roztopení se zavírá a vstupuje do procesu hoření ohřátý sekundární vzduch regulovaný šoupátky nad přikládacími dvířky.

SPORÁKOVÁ KAMNA

La Nordica 

Ten jednak udržuje ofukováním čisté sklo a spaluje uvolněné plyny ze dřeva – dvojité spalování.

Pro využití zbytkové energie v plynech je instalován přímo v ohništi třetí vzduch, který je silně ohřátý a ten ještě o něco zvýší účinnost ale především sníží emise oxidu uhelnatého. Také únik tuhých částí (popela) se sníží na požadovanou hodnotu vyžadovanou v západní Evropě. Přepínací klapka na výstupu kouře s kamen umožňuje vyřadit z provozu troubu (např. v létě) a tím používat sporák jen na vaření s menším vyzařováním tepla.  Dvířka pod ohništěm se používají na popelník, stejná dvířka vedle ukrývají prázdný prostor na ohřívání nebo sušení. Úplně dole je velký vysouvací šuplík, který se používá jako zásobník dřeva. Výstup a napojení na komín je vždy na pravé straně nahoře a může být upraven také dozadu. Ovládací kličky mají izolovaná držadla, která snižují riziko popálení, chromovaný rám kolem dokola chrání proti spálení od okrajů plotny.

bottom of page